Koristaja parim abiline on mikrokiudlapp

Ennevanasti puhastati pindasid peamiselt dressipükstest rebitud lapi ja suure veega. Juhul kui emal oli kodus põrandapesu päev, siis aeti lapsed paariks tunniks õue, et põrand saaks kuivada. Dressipükse soovitame siiski jätta kandmiseksning puhastusabinõuna võtta kasutusele mikrokiudlapp.

Mida kujutab endast mikrokiudlapp?

Mikrokiudlapp, nii nagu nimigi ütleb, koosneb paljudest peentest ja karedatest mikroskoopilistest, polüestri ja polüamiidi sisaldavatest, kiududest. Mikrokiud on umbes 60 korda peenemad kui inimese juuksekarv ning just need imepeenikesed ja karedad mikrokiud teevad selle lapi eriliseks. Nimelt lõikavad need peenikesed ja karedad kiud pinnalt mustuse lahti. See lahtitulnud mustus koguneb omakorda, kiududevahel olevasse, tühja alasse.

mikrokiudlapid

Kas kasutada märjalt või kuivalt?

Tasub tähele panna, et mikrokiudlappe on nii kuivalt kui ka niiskelt kasutatavaid. Kuivad lapid sobivad põhiliselt tolmu eemaldamiseks, niisked lapid on mõeldud kergelt kinnitunud mustuse (nt. näpujäljed ja veeplekid klaasil) puhastamiseks. Samas on veel ka universaalsed mikrokiudlapid, mis sobivad kasutamiseks nii kuivalt kui ka niiskelt.

Mikrokiudlappide kasutamisel tasub meeles pidada, et neid ei kasutataks suure veega. Juhul kui seda teha, lähevad tühjad poorid veemolekule täis ning mustus, mis lapi sisse peaks imenduma, sinna paraku ei kogunegi.

Mikrokiudlapid pese pesumasinas

Et mikrokiudlapi omadused säiliks, tuleb lappi õigesti pesta. Pese mikrokiudlappi pesumasinas 60 – 90 kraadise veega. Kuna lappe ei tohiks pesta koos ülejäänud riietega, siis tasub osta omale piisav kogus lappe, et saaks korraliku masinatäie.

Kasutada ei tohi pesuvahendit, mis sisaldab pesuvalgendajat, antistaatikut ja veepehmendajat. Need toimeained kulutavad mikrokiudu ja lapi head omadused kaovad. Õige pesemise korral, kannatab mikrokiudlapp kuni 500 pesukorda.

Käsitsi pestes ei saa mikrokiudlappe kunagi päris puhtaks. Korralikult puhastamata mikrokiudlapp aga ei ole parem lihtsast puuvillasest lapist.

Mikrokiudlapid on head abilised tolmuvõtmisel ja lihtsama mustuse eemaldamisel. Keemiatooteid on vaja kasutada vaid vanema ja tugevama mustuse puhul. Seetõttu sobivad mikrokiudlapid kasutamiseks igaühele – allergikule, tõsisele koduperenaisele, kui ka poissmeestele. Vähese vaeva ja ainekuluta saab kodu korralikult puhtaks.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044