Vaipade puhastus ettevõttes

Olgem ausad, vaibad ja plekid käivad käsikäes. Vaipade puhastus ettevõttes likvideerib kohviplekid või porised jäljed – vaibad on õnnetuse magnetid. Õnneks on meil häid nippe, kuidas igasugused plekid eemaldada ning taastada vaipade esialgne välimus. Loe lähemalt, mida vajab edukas vaipade puhastus, millised puhastusvahendid sobivad erinevatele plekkidele ning mida sisaldab vaipade keemilise puhastuse teenus.

Vaipade puhastus ettevõttes algab materjali määramisest

Esimene samm vaipade puhastamise juures on veenduda, kas sinu vaip on valmistatud sünteetilistest või looduslikest kiududest. Sünteetilisest materjalist vaipa on kergem hooldada, sest sünteetilised kiud on vastupidavamad ning ei ima endasse sellisel määral vedelikke nagu naturaalsed materjalid.

Seejärel tee kindlaks, milline koostisosade kombinatsioon sobib sinu plekitüübi ja vaiba jaoks kõige paremini. Näiteks õliseid plekke aitab eemaldada nõudepesuvahend. Selleks lahusta tassis vees paar tilka nõudepesuvahendit, piserda seda plekile ning seejärel tupsuta. Protseduuri võib korrata. Kui oled vaibale kogemata küünlavaha ajanud, siis tuleb kasutada külmutamise tehnikat. Aseta vahale jääkuubik või külmakott ning seejärel eemalda vaha kraapimise teel. Kasuta kraapimiseks näiteks võinuga, et materjali mitte rikkuda. Kraabitud vaha eemalda koheselt tolmuimejaga. Kergemate plekkide puhul aitab külma veega tupsutamine ja seejärel seebi, sooda või äädikalahusega puhastamine.

Millal on vajalik vaiba keemiline puhastus?

Üldjuhul tellitakse keemiline puhastus siis, kui vaibale on sattunud mõni plekk, mida iseseisvalt pole võimalik eemaldada või siis vaip on üldiselt määrdunud. Levinud on ka sellised olukorrad, kus plekk on vaibal olnud juba aastaid. Tegelikult tasub vaipade keemiline puhastus ette võtta märksa sagedamini, et hoida vaiba kaunist välimust ning eemaldada ka see mustus, mida tolmuimeja ei suuda. Põhjalikum pesu tuleks ette võtta 1-2 korda aastas. Põhjalik puhastamine tehakse märgpesu meetodil, mis eemaldab vaipadelt mustuse, mida silmaga näha ei ole. Pesuainelahus pritsitakse vaipade pinnale ja töödeldakse spetsiaalse puhastusmasinaga. Määrdunud puhastusvesi eemaldatakse veeimuriga ja antakse aega vaiba kuivamiseks. Eriti oluline on vaipade keemiline puhastus tellida kontorite vaipkatetele, millel on tihe kasutamissagedus. Määrdunud vaiba ebameeldiv lõhn ning silmapaistvad plekid ei rõõmusta ettevõtte töötajaid ega selle kliente. Puhas töökeskkond on oluline ka teistel põhjustel – see tagab töötajate kõrgema motivatsiooni ning hoiab ära erinevad tervisemured, millest rääkisime lähemalt oma blogis.

Vaipade puhastus ettevõttele

SPS Grupp pakub vaipade keemilist puhastamist ärikliendile. Loe täpsemalt, mida sisaldab vaipade keemiline puhastus ning küsimuste või hinnapakkumise soovi korral võta ühendust meie müügiosakonnaga.

Teenuse hinnapakkumiseks on vaja meile esitada:

  • Tööde asukoht
  • Vaipakatte arv
  • Vaipkatte suurus

Tööde teostamiseks tuleks valida aeg, kus vaipadel on piisavalt aega kuivamiseks. Selleks kuluv aeg sõltub nii vaiba materjalist kui ka ruumi temperatuurist ning õhuniiskusest. Vaiba pesule peaks järgnema vähemalt 24 tunnine kuivamise periood, mil vaibal ei ole soovitatav väga käia. Sõltuvalt ruumi ventilatsioonist võtab tavaliselt lõplik vaipkatete kuivamine aega kuni nädal.

Milline näeb välja vaipade puhastus ettevõttes?

  • Puhastusaine pihustatakse kangakiududesse ning lastakse mõnda aega toimida.
  • Seejärel töödeldakse vaipa spetsiaalsete vaibapuhastusmasinatega ning loputatakse survepesuri abil.
  • Vajadusel korratakse protseduuri, sissesööbinud plekkide puhul kasutatakse vastavaid pesulahuseid ja plekieemaldeid.
  • Lõpetuseks eemaldatakse liigne loputusvesi veeimuriga.

Enne teenuse kasutamist pea meeles, et puhastatud pinda ei ole soovitatav poe vahenditega enne töödelda. Vaiba märgpesu käigus eemaldame vaibast sööbinud mustuse, mille tulemusena jääb vaipkate värske, hästi lõhnav ja puhas.

Vaipade puhastamine soodaga

Kodustest puhastusvahenditest on kindlasti üks levinumaid sooda. Kui soodat õigesti kasutada on tõepoolest võimalik sellega erinevaid plekke eemaldada. Tupsuta sooda plekile, mida eemaldada tahad. Kui see ei aita, sega sooda äädikaga üks ühele ja vala pihustiga pudelisse. Pihusta vahendit plekile ja lase sel seista 10-15 minutit. Siis vajuta plekile kuiva puhta käsnaga, et lahus käsna imenduks. Kui sa ei saavuta esimese korraga soovitud tulemust, siis korda protseduuri. Lõpuks loputa plekk sooja veega, silita vaip käega jälle kohevaks ja laota plekile paberrätikud, et niiskus imenduks. Siiski suuremate vaipade ja keerulisemate plekkide puhul soovitame koheselt pöörduda professionaalse koristusfirma poole, kuna isetegevus võib olukorra hullemaks muuta. Kui sa ei ole kindel, kas sinu plekitüübi korral sooda sobib, soovitame selle kohta uurida professionaalselt koristusfirmalt.

Meelespea pleki eemaldamisel kodus

  • Pleki tekkimisel tegutse kohe, sest mida kauem ootad, seda raskem on plekki täielikult eemaldada.
  • Ära hõõru! Kui vaibale tekib plekk, siis ära hõõru seda – nii imendub plekk vaiba sisse. Hõõrumise asemel hoopis tupsuta plekki puhta lapi või käsnaga.
  • Ära kasuta vale plekieemaldajat. Enne puhastamist veendu kindlasti, et see sobib sinu vaiba materjaliga ning pleki tüübiga.
  • Ära vala vahendit otse plekile, nii võid materjali rikkuda.
  • Tee puhastamise liigutusi suunaga pleki servast sissepoole.
  • Äri kõnni äsja puhastatud ja veel kuivamata vaibal, nii võib see uuesti määrduda.