Põrandate õlitamine, vahatamine ja igapäevane hooldus

SPS Grupi üks spetsiifilisemaid töövaldkondi on eri liiki põrandate hooldus: põranda õlitamine, vahatamine, süvapesu, kaitsetöötlus. On loomulik, et kõik põrandad nõuavad erisugust lähenemist: parkettpõranda puhastamine ei ole sama, mis puitpõranda eest hoolitsemine. Põrandahoolduse puhul ei ole oluline mitte ainult igapäevane puhastamine, vaid põranda regulaarne ja professionaalne hooldamine, mis aitab tagada põrandate pikaealisuse ja värske väljanägemise. Kõikide põrandate puhul aitab õige hooldus vähendada igapäevaseid hooldustöid ja kahandada koristuskulusid. Meie aastatepikkune kogemus aitab Teil jõuda parima tulemuseni! Tutvuge alljärgnevalt meie poolt pakutavate teenustega ning küsige hinnapakkumist juba täna!

Puitpõrand

Esmane õlitamine
 
Põranda õlitamine on esimene asi, mida oma puitpõranda kauni välimuse hoidmiseks ette võtta saate. Õlitatud põrand säilitab oma naturaalse välimuse ning muutub vastupidavamaks igapäevastele kulumisteguritele. Vastupidiselt põrandalakile, mis tekitab puidupinnale lisakihi, imendub põrandaõli sügavale puidu pooridesse, tõkestades seeläbi ligipääsu niiskusele ja mustusele. Professionaalne põrandate õlitamine ei tekita inetut lisakihti ning puidumuster saab välja joonistuda kogu oma naturaalses ilus.
 
Hooldusõlitamine
 
Vastupidava tulemuse saavutamiseks mängib olulist rolli ka korra juba õlitatud põranda hooldus, kuna iga järgnev põranda hooldusõlitamine tugevdab puitu veelgi. Hooldusõlituse sagedus sõltub põrandatele langevast koormusest: intensiivselt kasutatavates kohtades (näiteks ühiskondlike hoonete põrandad ja koridorid) tuleks hooldusõlitust teha 4 korda aastas, väiksema kasutuskoormusega kohtades (näiteks eluruumid) tehakse hooldusõlitust 1-2 korda aastas või vajaduse ilmnedes. Esimese hooldusõlituse võib teha kõige varem 1 kuu möödudes pärast põhiõlitust. Siinkohal peab aga kindlasti arvestama asjaoluga, et pärast hooldusõlitust ei tohi põrandat 12 tunni jooksul kasutada.

PVC- ja linoleumpõrand

Hooldus ja puhastus
 
PVC puhul on tegemist vastupidava, kompaktse pealispinnaga tehiskattega, mis kannatab niiskust ja on püsiv ning kulumiskindel ka kemikaalide kasutamisel. Linoleum on aga looduslik materjal ega kannata tugevatoimelisi kemikaale. PVC- ja linoleumpõrandaid kaitstakse kulumise eest süvapesu ja vahatamisega 1-4 korda aastas olenevalt kasutuse intensiivsusest ning põrandakatte värvusest: heledat tooni PVC- ja linoleumpõrandad nõuavad regulaarsemat hooldust kui tumedamad põrandad.

Seejuures peab aga tähele panema, et igasse ruumi põranda vahatamine ei sobi. Nii näiteks on see välistatud riietusruumides, kus on ka duširuum või saun: seal võib vahatatud põrand niiskuse tõttu libedaks muutuda ja õnnetusi põhjustada.
 
Igapäevane hooldus
 
PVC- ja linoleumpõrandad on väliselt sarnased, kuid nende koostis ja hooldus on erinev. Igapäevast puhastust tehakse mõlema puhul sarnaste töövahendite, kuid erinevate võtetega: PVC-põranda puhul võib kasutada märjemat puhastusmeetodi, linoleumi hooldus nõuab aga õrnniisket puhastust.
 
Töötlemine
 
Olenemata igapäevasest põranda hooldamisest kulub vahakiht käidavatel põrandatel ebaühtlaselt. Kulunud ning mustaks mineva vahakihi uuendamiseks eemaldame süvapesuga vana vaha kogu põrandalt ning katame uue vahakihiga. Hea tulemuse saavutamiseks soovitame põranda katta vähemalt 2-3 vahakihiga ning sõltuvalt käidavusest vahatada põrandat iga poole aasta tagant. Põranda süvapesu ja kaitsevahatamine on soovituslik ette võtta uuel põrandal vahetult pärast ehitus- või remondijärgset suurpuhastust, enne ruumi kasutuselevõttu.

Laminaatpõrand

Laminaat- ja puitpõrandad on esmapilgul väliselt sarnased, kuid nende koostisest tulenevad erinevused nõuavad põrandatüübile spetsiifilist hooldust. Laminaadi hooldus ei nõua vahatamist, samas kui puitpõrandat peab vahatama või õlitama.

Kivi- ja betoonpõrand

Hooldus ja puhastus
 
Tugeva struktuuriga kattematerjal nagu kivi või betoon nõuab igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti. Keraamilise plaadi, betooni ja loodusliku kivi puhastamisel arvestatakse pinnakatte iseloomu ning asukohaga. Vastavalt sellele selgitatakse välja eripuhastuse meetod, küllastusainega katmise vajadus ning sagedus.
 
Süvapesu
 
Selleks, et säilitada betoonpõranda algne väljanägemine, ei piisa igapäevasest moppamisest, käsi- ega masinpesust. SPS grupi poolt pakutav kivipõranda süvapesu tehakse spetsiaalselt selleks mõeldud vahendite ning töövõtetega. Kõvapõrandate süvapesu puhul leotatakse ja tehakse kivipõranda süvapesu põrandahooldusmasinaga (taldlihvijaga), mille järel eemaldatakse veeimuriga kivipinna pooridesse kogunenud mustus. Pärast seda kaetakse kivipind tarvidusel kaitsevahaga sõltuvalt põrandakatte iseloomust ja asukohast. SPS Grupi professionaalne põrandahooldus aitab säilitada Teie kallihinnalise põrandakattematerjali välimuse ka pärast mitut kasutamisaastat!
 
Kaitsetöötlus
 
Lisaks kivi- ning betoonpõranda süvapesule pakub SPS Grupp ka kivi kaitsetöötlust. On kivipõrandaid, mida on võimalik immutada (nt klinkerplaat). Immutamine aitab kaitsta kivi niiskuse eest ega lase mustusel sisse sööbida. Kasutame oma töös erinevaid kivivahasid, tolmutõkkeid ning kivikaitsevahendeid. Lõpptulemuseks on põrandale tekkiv vett ja mustust hülgav läbipaistev kiht.

Erimaterjalidest põrandakatete hooldus ja puhastus

SPS Grupp tuleb Teile appi kõikvõimalike põrandakatete hooldamisel! Tänapäeval kasutatakse eriotstarbelistes hoonetes sageli kummi-, pooljuht- või turvapõrandaid, samuti kuumvahatatud, lakitud või villase vaipkattega kaetud pindasid. Spetsiifilised materjalid nõuavad hooldamisel ka erimeetodeid. Põrandapindade igapäevases hoolduskoristuses kasutame võimalikult neutraalseid puhastusaineid ja väheniiskeid koristusmeetodeid.
 
Meie kvalifitseeritud meeskond on saanud spetsiaalse väljaõppe, hooldamaks erinevaid põrandakatte materjale. Kui soovite, et Teie põrandad säilitaksid oma kauni välimuse ka pärast mitut kasutamisaastat, siis võtke meiega julgelt ühendust! Meie müügiosakond ootab, et teha Teile parim hinnapakkumine ning luua alus pikaajaliseks koostööks!

Töökorraldus ja sertifikaadid

Loe lisaks meie töökorraldusest ja sertifikaatidest

Soovite hinnapakkumist?

Palun võtke ühendust meie müügiosakonnaga

Miks SPS grupp

Puhastusteenuste alal oleme Eestis kolmandad.