Põrandate hooldus

SPS Grupi üks spetsiifilisemaid töövaldkondi on eri liiki põrandate hooldus. On loomulik, et kõik põrandad nõuavad erisugust lähenemist – näiteks parkettpõranda puhastamine ei ole sama, mis puitpõranda hooldus. Põrandate hoolduse puhul on oluline lisaks igapäevasele puhastamisele ka regulaarne ja professionaalne hooldusteenus, mis aitab tagada põrandate pikaealisuse ja värske väljanägemise.

 

Kõikide põrandate puhul aitab õige hooldus vähendada igapäevaseid hooldustöid ja kahandada koristuskulusid. Teostame erinevaid hooldustöid puitpõrandatele, PVC- ja linoleum põrandatele ning kivi- ja betoonpõrandatele. Meie aastatepikkune kogemus aitab Teil jõuda parima tulemuseni! Tutvuge alljärgnevalt meie poolt pakutavate teenustega ning küsige hinnapakkumist!

Põrandate hooldus – õlitamine

Põranda õlitamine on esimene töö, mida oma puitpõranda kauni välimuse hoidmiseks ette võtta saate. Õlitatud põrand säilitab oma naturaalse välimuse ning muutub vastupidavamaks igapäevastele kulumisteguritele. Vastupidiselt põrandalakile, mis tekitab puidupinnale lisakihi, imendub põrandaõli sügavale puidu pooridesse, tõkestades seeläbi ligipääsu niiskusele ja mustusele. Professionaalne õlitamine ei tekita inetut lisakihti ning puidumuster saab välja joonistuda kogu oma naturaalses ilus.

 

Vastupidava tulemuse saavutamiseks mängib olulist rolli ka korra juba õlitatud põrandate hooldus, kuna iga järgnev hooldusõlitamine tugevdab puitu veelgi. Hooldusõlituse sagedus sõltub põrandatele langevast koormusest: intensiivselt kasutatavates kohtades (näiteks ühiskondlike hoonete põrandad ja koridorid) tuleks hooldusõlitust teha 4 korda aastas, väiksema kasutuskoormusega kohtades (näiteks eluruumid) tehakse hooldusõlitust 1-2 korda aastas või vajaduse ilmnedes. Esimese hooldusõlituse võib teha kõige varem peale 1 kuu möödumist esimesest õlitamisest. Siinkohal peab aga kindlasti arvestama asjaoluga, et pärast hooldusõlitust ei tohi põrandat 12 tunni jooksul kasutada.

Põrandate hooldus – vahatamine

Pärast õlitamist saab puitpindu viimistleda vahatamisega. Vaha täidab lisaks õlile puidu pooride pealispinnad ja moodustab pinnale kaitsva kihi mustuse ja vee vastu. Põrandavaha on eriti sobiv suuremat kulumiskindlust nõudvatel pindadel. Õli-vaha süsteem ei mõju kunstlikuna ning põranda pealispind jääb loomuliku väljanägemisega.

 

Laminaat- ja puitpõranda koostisest tulenevad erinevused nõuavad erinevat hooldust. Näiteks parkettpõrand ei nõua vahatamist, samas kui puitpõrandat peab vahatama või õlitama.

 

PVC puhul on tegemist vastupidava, kompaktse pealispinnaga tehiskattega, mis kannatab niiskust ja on püsiv ning kulumiskindel ka kemikaalide kasutamisel. Linoleum on aga looduslik materjal ega kannata tugevatoimelisi kemikaale. PVC- ja linoleumpõrandaid kaitstakse kulumise eest süvapesu ja vahatamisega 1-4 korda aastas olenevalt kasutuse intensiivsusest ning põrandakatte värvusest: heledat tooni PVC- ja linoleum põrandad nõuavad regulaarsemat hooldust kui tumedamad põrandad.

 

Samas igasse ruumi põranda vahatamine ei sobi. Näiteks on vahatamine välistatud sauna või duširuumiga riietusruumides, sest seal võib vahatatud põrand niiskuse tõttu libedaks muutuda ja õnnetusi põhjustada.

 

Olenemata igapäevasest põranda hooldamisest kulub vahakiht käidavatel põrandatel ebaühtlaselt. Kulunud ning mustaks mineva vahakihi uuendamiseks eemaldame süvapesuga vana vaha kogu põrandalt ning katame uue vahakihiga. Hea tulemuse saavutamiseks soovitame põranda katta vähemalt 2-3 vahakihiga ning sõltuvalt käidavusest vahatada põrandat iga poole aasta tagant. Põranda süvapesu ja kaitsevahatamine on soovituslik ette võtta uuel põrandal vahetult pärast ehitus- või remondijärgset suurpuhastust, enne ruumi kasutuselevõttu.

 

Põrandte hooldus – lihvimine

Puitpõranda lihvimine on üks põranda taastamise etappidest, mille põhieesmärk on puitpinna ettevalmistamine. Lihvimisega eemaldatakse puitpinna kaitsvad kihid – olgu selleks lakk, õli, värv või õlivaha ning tehakse pind enne uue lõppviimistluse saamist siledaks ja puhtaks.

 

Küsi pakkumist!

Meie kvalifitseeritud meeskond on saanud spetsiaalse väljaõppe, hooldamaks erinevaid põrandakatte materjale. Kui soovite, et Teie põrandad säilitaksid oma kauni välimuse ka pärast mitut kasutamisaastat, siis võtke meiega julgelt ühendust! Meie müügiosakond ootab, et teha Teile parim hinnapakkumine ning luua alus pikaajaliseks koostööks!

 

Miks SPS Grupp?

SPS Grupp on 15 tegutsemisaasta jooksul hooldanud kümneid tuhandeid ruutmeetreid pindasid. Meile on äärmiselt oluline kvaliteetne teenus ja kliendi rahulolu. Lähtume põhimõttest pakkuda teenust, mida soovime ka ise saada. Kasutame oma töös professionaalseid masinaid, vahendeid ja tarvikuid. Oleme klientide suhtes tähelepanelikud ning pakume välja lahendusi enne probleemide tekkimist. Hindame meeskonnatööd ning pidevat õppimist kogemusest, et pakkuda innovatiivset ning kvaliteetset teenust.

 

Võta meiega ühendust ja küsi hinnapakkumist!

 

Põrandate hoolduse jaoks on asjatundlik nõu kasulik

Töökorraldus ja sertifikaadid

Loe lisaks meie töökorraldusest ja sertifikaatidest

Korralikult põrandate hooldus toob naeratuse näole

Soovite hinnapakkumist?

Palun võtke ühendust meie müügiosakonnaga

Miks SPS grupp

Puhastusteenuste alal oleme Eestis kolmandad.