Soovitused talviseks aknapesuks

Tavaliselt pestakse aknaid kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

aknapesuKui aga talvepäike taevas särama hakkab, siis on näha et ilmselgelt on seda vähe. Päikese käes on kohe näha kui mustad on tegelikult aknad. Mida siis teha? Kas pigistada silm kinni ja oodata kevadet, sest väljas on 10 kraadi külma? Üldiselt niimoodi tehaksegi. Kuid tegelikult saab aknaid pesta ka talvisel ajal.

Mida on aknapesuks vaja?

Aknapesu konsentraat

Seda müüakse puhastusvahendeid pakkuvas ettevõttes ja seda saab lahjendada veega. Juhendis on kirjas kui palju seda peaks doseerima. See käib vastavalt hetke välistemperatuuridele. Mida külmem ilm, seda rohkem tuleb panna konsentraati. Kui aga sellist kauplust ei viitsi otsida, siis on võimalik kasutada ka autoklaasi puhastusvedelikku, mida saab kindlasti lähimast toidupoest.

Pese jaheda veega

Konsentraat lahjenda jaheda veega. Võiks ju arvata et teen pesulahuse kuuma veega – siis on kätel vähemalt vahepeal hea soe. Tegelikuses aga jäätub kuum vesi kiiremini sest aknaklaas on külm. Seda põhjustab temperatuuride suur erinevus.

Soojad kindad

Tasub muretseda soojad kindad, mis on pealt kummikihiga. Selliseid kindaid pakuvad samuti puhastusettevõtted või siis ehitusmaterjalide kauplused. Nendega on hea soe tööd teha ja kummikiht kaitseb vee eest.

Välistemperatuur

Kindlasti saab aknaid pesta ka -25 kraadise ilmaga. Kuid see ilmselt jääb juba ekstreemususe valdkonda ja ei ole enam tervislik. Kui agatemperatuur on kuni miinus 10-15 on akende pesu täiesti normaalne tegevus.

Töövõtetelt on akende pesu talvel täpselt samasugune nagu suvepäikesega. Kõigepealt raamid, siis klaasid ja lõpuks aknalaud puhtaks. Aknapesu töövõtetest saad täpsemalt lugeda meie eelnevatest blogidest.

Võib küll natukene kummaline tunduda, kui vaatad et naabrimees on karvamütsi ja kinnastaga võtnud käsile aknapesu, kuid tegelikult on see täiesti normaalne tegevus. Tema saab tunnikese pärast vaadata, läbi puhta aknaklaasi, imeilusalt säravat päikest.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044