Laminaatparketi igapäevane hooldus

Laminaatparkett oli ja ilmselt on ka hetkel väga populaarne põrandakattematerjal. Seda ilmselt tema omaduste ja hinna tõttu. Suhteliselt mõistliku hinna eest, saab põrandale vastupidava ja vähest hooldust nõudva põrandakatte. Toon allpool välja mõningad tähelepanekud, mida oleks vaja teada, kui Teie põrandal on laminaat.

Laminaadi puhastamine tee väheniiske mopiga

Kõige parem on põrandat puhastada väheniiske mikrokiudmopiga. Kindlasti ei tohi laminaatpõrandat puhastada liiga märjalt. See põhjustab laminaadi äärte niiskumist ja ülespundumist. Kui kusagil on suurem mustus ja pori (nt. esikus) siis seal võib teha kohtpuhastust ka niiske meetodiga, kuid koheselt tuleb põrand ka kuivatada.

Üldjuhul tuleks kasutada puhastamisel vaid puhast vett. Kui soovite siiski kasutada mõnda puhastusainet, siis jälgige väga täpselt tootjapoolset doseeringut. Kui doseerite üle, siis jääb põrandale ainekiht mis väljendub laminaadil triipudena. See on eriti hästi näha tumedamal parketil.

Väldi abrasiivseid puhastusvahendeid

Kui põrandale on tekkinud mõni tugevam plekk, siis saad selle eemaldada eelnevalt niisutades. Kindlasti ei tohiks kasutada nõudepesust tuttavat traatkäsna või abrasiivseid puhastusvahendeid. Need hõõruvad laminaadi pealiskihti ja jätavad sinna triibud mis rikuvad katte. Raskemate plekkide eemaldamiseks võib kasutada nt. lakibensiini või atsetooni, olenevalt sellest millised on plekid. Hangunud küünlarasva saab näiteks eemaldada aknakraabitsaga õrnalt kraapides, pigiplekke saab eemaldada lakibesiiniga.

Tolmuimeja kasutamine.

Laminaatpõrand on oma iseloomult staatiline. See tähendab seda, et sinna peale koguneb tolmu rohkem kui teiste põrandakatete peale. Seetõttu võib tunduda, et kõige õigem on põrandat puhastada tolmuimejaga. Samas lööb tolmuimeja õhuvool tolmu lendu ja kõik see lendub uuesti tuppa laiali. Hiljem laotub tolm maha ja siis võib jääda mulje, et põrandpuhastamisest pole mitte midagi kasu. Soovitaksime võimaluse korral kasutada siiski niiske mopi meetodit. Paar nädalat niiskepuhastust annab kindlasti tulemust ja tolmu jääb elamises vähemaks.

Laminaatpõrand on kindlasti kodudes kõige rohkem kasutatav põrandakate. Samas võib valdede koristusvõtetega selle kergelt rikkuda (ääred punduvad). Kasutades paar korda nädalas puhta veega väheniisket puhastusmeetodit on tulemus hea ja tolm ei kogune enam toanurkadesse.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044