Niisketes ruumides kasuta libisemisvastast põrandakatet

Ruumides, kus põrandad võivad olla niisked ja märjad, tuleks põrandakattena kasutada materjali, mis oleks võimalikult väikse libisemisohuga. Kui kasutada valet  põrandaamaterjali, võivad  tagajärgeteks olla murtud kondid. Sellistes kohtades on soovitatav kasutada karedaid põrandaplaate, valatud karedat epopõrandat või näiteks PVC turvapõrandat, millest allpool ka pikemalt juttu teeme.

Mis on PVC turvapõrand?

Tegemist on tavalise PVC (ehk vinüülpõrandakate) kattega, mille pinnakiht on, karborunditükikeste lisamisega, karedamaks muudetud või pealispind lihtsalt reljeefseks pressitud. Need meetodid annavad põrandale kareduse, mida tavalisel PVC- ei ole.

Kuidas turvapõrandat tavalisest PVC –st eristada?

Visuaalsel vaatlemisel on turvapõrandal näha pisikesed sädelevad tükikesed, mis ei  pruugi olla just kergesti märgatavad (eriti just musta põranda puhul). Juhul kui tavalisel silmamisel neid tükikesi ei märka, võiks proovida põrandakatet vastu valgust vaadata.

Samas, on alati võimalus teha nn kompimistest ehk põrandapinda lihtsalt käega katsuda. Õigesti hooldatud turvapõrand on käe all kare ning tunda on põrandakatte nö. mügarlikkust.

PVC turvapõranda eelised

Turvapõranda eest tuleb oma rahakotti keskmiselt 30% võrra rohkem kergenda kui tavalise PVC puhul. Selline hinnavahe on tarbijale piisavalt suur, et kaaluda tavalise PVC soetamist. Turvapõrandal on üks ja ainus eelis – libisemiskindlus. See vähendab oluliselt riske, mis on seotud märjal põrandal kõndimisega ( vesiliu tekkimisega). Peamised kasutuskohad turvapõrandal on trepid, pesuruumid, koridorid, suure kasutustihedusega koridorid ja väliuste esised (näiteks esimese korruse koridorid).

Meie soovitus – kasuta õiget asja õiges kohas ning ära hoia kokku seal, kus seda ei ole vaja teha.

 

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044