Kuidas PVC turvapõrandaid hooldada?

PVC turvapõrand erineb tavalisest PVC kattest vaid pealiskihi kareduse poolest. Kas igapäevasel puhastamine ja hooldamine käib samamoodi  – tavalise mopiga puhtaks ning paar korda aastas vahatada?

Kõige suurem viga on just vahatamine

Paljud soovitavad turvapõrandat vahatada, sest arvavad, et PVC materjal kulub muidu ära. Tegelikult on turvapõrandad nii tugeva pinnakihiga, et seda ei ole vaja vahatada. Hoopis vastupidi – kõige tähtsam on teada, et turvapõrandat ei tohi vahatata.
Miks? Vaha täidab ära pealispinna reljeefsuse, mille tulemusel madalamad kohad täituvad vahaga. Tulemuseks on küll ilus ja sile põrand, kuid paraku kaotab põrand selle funktsiooni, mille jaoks ta loodud on – libisemiskindluse tagamine. Ühtäkki võib turvapõrandast saanud hoopis tavaline PVC, mille peal liugulaskmist harjutada.

Igapäevane turvapõranda hooldamine

Paljude jaoks tähendab PVC turvapõranda hooldus õudusunenägusid – vastikult kare põranda, mida ei saa igapäevaselt puhtaks. Tõepoolest,  siledat PVC-d on palju kergem ja lihtsam puhastada.
Kuid kus nõudlus, seal ka pakkumine. PVC turvapõrand puhastamiseks on loodud omatte tööriist – karestatud pinnaga turvapõranda mopp, millega on võimalik põrandat lihtsamalt puhastada. Piltlikult öeldes on tegu mopiga, mille puhastamispind on nagu köögisvammi kare pool. Muidugi on turvapõranda puhastamine aeganõudvam kui seda siledal PVC-l – turvapõrandat on vaja kauem ja tugevamalt küürida. Kui põrandat regulaarselt puhastada, siis on ka lõpptulemus esteetilisem ning igapäevane puhastamine lihtsam.

Süvamustuse vastu aitab süvapesu

Kui igapäevasel hooldusel ei kasutata õiget mopisüsteemi või turvapõrand on lihsalt intensiivse kasutamise tõttu määrdunud, tuleks mõelda turvapõranda süvapesu peale.

Põhimõtteliselt saab süvapesu teostada ka käsitsi. Selle jaoks tuleb põrandat pesuveega natukene leotada ja seejärel tugevalt harjata. Tekkinud must pesuvesi kogu kokku ning loputa põrand puhta veega üle.

Suurematel pindadel muutub aga käsitsi tegemine ebaefektiivseks ning sel juhul tuleks kaaluda teenuse sisseostmise või spetsiaalset põrandapesumasina peale.

Kokkuvõtteks

Turvapõranda hooldusel tuleks silmas pidada kolme tähtsat reeglit:

  1. Igapäevaselt puhastada spetsiaalse mopiga
  2. Vajadusel teosta süvapesu
  3. Ära vahata!

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044