Kui oluline on puhastusainete pH-tase?

ph-tase

Poelettidel on meetrite kaupa, erinevate nimede ja tootjatega,  puhastusvahendeid. Ühel pudelil ilutseb musklimees, teisel aga säravad vastu kristallselged klaasid. Nende hulgast on  õige valiku tegemine tõeline loterii. Keskmise tarbija ostukäitumine põhineb peaasjalikult reklaamil või pakendi ilusal väljanägemisel. Vaevalt, et keskmine tarbija teab, et puhastusvahendi ostmisel tuleks lähtuda pudelile kirjutatud aine pH-tasemest, kuid õigeks puhastamiseks on see hädavajalik.

Numbriliselt iseloomustatakse pH–taset suurustega 0 – 14. Numbrite vahemik võib tunduda väga väike ja esmapilgul ebaoluline kuid nende numbrite vahele mahub tervelt kolm erinevat aine omadust.

pH 0 – 6

Tegemist on happelise ainega. Kui pH on 0, siis on tegemist väga tugeva happega. pH 6 näitab, et aine on õrnalt happeline. Happelise ainega saab hästi eemaldada erinevat settelist mustust (veepritsmed kraanikausil ja dushinurgas, roostesetted WC potis).

pH 7 – 7,5

Tegemist on neutraalse puhastusvahendiga. See vahend sobib igapäevaseks puhastamiseks. Näiteks igapäevane põrandate pesemine, mööblipindade puhastamine jne.

pH 8 – 14

Tegemist on aluselise puhastusvahendiga. Mida suuremaks läheb number, seda aluselisem on puhastusvahend. Sellise ainega saab puhastada rasvaseid kohti – pliidiplaadid, ahjud , grillid ja selle tarvikud jne.

Neutraliseerimine

Kui kasutate erinevaid tugevaid aluselisi või happelisi puhastusvahendeid, tuleb kindlasti jälgida tootjapoolseid ettevaatusabinõusid. (kaitsekindad ja prillid, hingamismask jne.). Samuti on ülioluline peale tugevate ainetega puhastust pindade neutraliseerimine. Juhul, kui jätate neutraliseerimise teostamata, siis jääb osa puhastusainest edasi puhastatud pinnale, mis võib seda kahjustada. Aluselist ainet neutraliseeritakse happelise ainega ja vastupidi.

Tavalises kaubandusvõrgus müüdavad puhastusvahendid on oma pH-tasemelt üldiselt neutraalse ligidal, seetõttu ei ole vaja neid eraldi neutraliseerida.

pH-tase puhastusainel ei ole lihtsalt üks number vaid selle numbri taga peitub terve teadus. Erinevate kohtade õigeks puhastamiseks, tuleks puhastusaine valimisel jälgida ka selle pH-taset. Teadmata täpselt, mida sa ostad, võid sa teha asjatud puhastustööd ning kokkuvõttes kahjustada ka puhastatavaid pindu.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044