Ootamatu veiniplekk vaibal

Kätte on jõudnud täiesti tavaline Eesti suvi. Vihm vaheldub päikesega, mere poole ei tasu vaadatagi – ujumine on vaid hägune mälestus lapsepõlvest.

Kui tuulevaikses kohas kannatab veel fliisi all istuda ja sõpradega terrassil juttu ajada, siis õhtu hämaruses vead oma külmetavad varbad koos söökide-jookidega tuppa tagasi.

Keset lõbusat seltskonda otsustab punane vein, üle pokaali serva, pidu nautima minna. Tavaliselt kukub leib põrandale ikka margariin all pool ning ega veinitilk ei leia oma kohta mitte kivipõrandal ega parketil vaid ikka pehmel heledal vaibal. Mis edasi? Kas lüüa käega ja oodata hommikut, et mitte seltskonna meeleolu ära rikkuda või alustada siiski pleki eemaldamisega?

veiniplekk vaibal

Öeldakse küll, et tark ei torma aga seekord tormab küll, vähemalt võiks.

Mida siis  plekiga teha ?

Kui kodus õiget vaibapuhastusvahendit ei leidu, otsi kapist välja tavaline keedusool. Raputa seda plekile, lase seista ja pühi maha. Alles jäänud plekki tupsuta külmas vees niiskeks tehtud lapiga. Väldi hõõrumist ja tupsutamisel liigu alati pleki servast keskkoha poole. Nii ei teki ohtu, et kannad pleki suuremaks. Veinipleki eemaldamiseks võid kasutada veel piima või gaseeritud vett. Niisuta puhas lapp piimas või gaseeritud vees ja tupsuta määrdunud kohta.

Julgemad võivad punase veini plekile peale valada valget veini. Valge vein neutraliseerib punase veini. Edasi toimi nagu piima või gaseeritud vee puhul.

Kui oled pleki korralikult välja loputanud, kuivata majapidamispaberi või puhta käterätikuga.

Ühel lõbusal koosviibimisel sõpradega juhtub ikka, et mõni toiduaine ei soovi taldrikul püsida või joogipoolis otsustab minna jalutuskäigule. Kiire reageerimine päästab olukorra ja ülemeelik vein leiab oma jäänused prügikastist.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044