Pesuaine õige doseerimine on oluline

Ükskord kliendi juures põrandaid üle vaatamas käies, kurtis klient halli ja kleepuva põranda üle. Küsimusele, et kui palju pesuveele ainet lisatakse, sain vastuseks “tsut-tsut – ne bolshe”. See on hea näide sellest, kui ei ole piisavaid teadmisi koristusvahendite kasutamisest.

Miks ei tohi vahendit üle doseerida?

Puhastades mopiga põrandaid, jääb põrandale alati väikene kogus pesuvett, mis aurustub. Kui pesuvesi on vastavalt juhistele doseeritud, siis jääb põrand peale kuivamist puhas. Juhul kui pesuvahendit üle doseerida, siis vesi küll aurustub, aga keemia jääb põrandale. Põrandale mahajäänud keemia muudab põranda hallikas–valkjaks ja kleepuvaks. Peale selle, et põrand ei jää visuaalselt esteetiline, võtab kleepuv põrand kergemini mustust enda külge, mistõttu muutub põrand kiiresti koledaks.

Kuidas ära tunda et olete teinud üledoseeringu?

Kui pesuvesi vahutab, on see esimene märk sellest, et midagi on nihu. Selle veega ei tohiks enam koristamist jätkata, vaid tuleks teha uus pesulahus.

Mida teha kui doseering oli liiga suur?

Oluline on kleepuv puhastusaine põrandalt kätte saada. Kõige lihtsam on, kui jätkad igapäevast puhastamist tavalise puhta veega, ilma pesuainet lisamata. Sedasi tegutsedes saad iga pesukorraga väikese kihi pesuainet maast kätte. See on küll kõige lihtsam viis kuid samas võib see olla kaunis aeganõudev. Kiirema tulemuse annab spetsiaalne põrandahooldus koos spetsiaalse põrandahooldusmasinaga. Seda pakutavad laialt erinevad koristusfirmad.

Kuidas pesuvahendit õigesti doseerida?

Igal pesuvahendil on peal doseerimisvahekord. Näiteks  1:50 näitab seda, et  1 osa puhastusvahendi kohta tuleb lisada 50 osa vett. Sellisel puhul tuleb 5 liitri (5000ml) veega segada 0,1 liitrit (100 ml) pesuainet. Mõõdetud kogus pesuvahendit valatakse puhtasse vette, mitte vastupidi.

Miks on pesuvahendi õigesti doseerimine väga oluline?

Kokkuvõttes ei mõju üledoseerimine ei sinu rahakotile, tervisele ( allergia ) ega ka ajakulule hästi. Meie üleskutse on, et oleksime ainete doseerimisel võimalikult täpsed, olles sellega keskkonnasäästlikumad. Doseerimist aitab täpsemaks muuta mõõtenäidikutega ämber ja aine doseerimiseks vajalik mõõtetops.

 Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044