Keraamiline pliidiplaat säravaks

keraamiline pliidplaatVõtad kapist puhta poti, lased vee sisse ja …..

Jälle on mees õhtul muna praadinud. Terve pliidiplaat on täis miniatuurseid rasvapritsmeid ja kuivanud munajäägid põrnitsevad sind keset keeduala.

Ega midagi, paneme poti käest ära ja hakkame puhastama.

Kuna munapraadimine on toimunud eelmisel õhtul, siis keedualad on ilmselt jahtunud. Kontrolli siiski üle, et vältida plaadi kahjustumist puhastuse käigus. Keraamilise pliidiplaadi puhastamiseks on olemas palju erinevaid puhastusvahendeid – nii pritspudelis vedelikke, kreeme kui ka svamme ja spetsiaalseid lappe.

Alljärgnevalt siis mõned soovituslikud töövõtted:

 

  • Vähem määrdunud kohad pühi lihtsalt niiske lapiga ja kuivata majapidamispaberiga või puhta rätikuga.
  • Kuivanud plekkide eemaldamiseks hõõru puhta lapi või majapidamispaberiga kreem ühtlase kihina pliidiplaadile, lase mõjuda. Seejärel pühi puhastusvahendi jäägid külmas vees niisutatud lapiga maha ja kuivata korralikult.
  • Väldi karedate svammide ja tugevatoimeliste puhastusvahendite kasutamist.
  • Kui muna on ikka korralikult plaadi külge kinni kõrvetatud, siis kasuta kaabitsat. Oluline on tugevalt kinnistunud plekid kohe ära puhastada, sest järgmisel korral võivad need pinna sisse põleda.
  • Keraamilist pliidiplaati peab puhastama peale igat kasutuskorda, et säiliks puhas ja läikiv pind.

Kui järgmisel korral süüa hakkad tegema ja avastad, et keegi salapärane isik on jätnud jälle enda järelt koristamata, siis peida pann ära.

 

 

 

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044