Kui lemmikloom märgistas vaiba, aitab kiire vaibapuhastus

Pea igas kodus on mõni lemmikloom, kellel on alati heameel selle üle, kui peremees koju jõuab. Diivanil õhtusse saadetud päeva järel, on tal lõpuks keegi, kes kohe temaga mängima hakkab. Kuid enne suurt rõõmujoovastust lemmikloomast, tunned tugevat aroomi, mis õhus hõljudes su ninna tungib.

„Huvitav miks ta juba koridoris imelikku nägu teeb, kahtlaselt nina kirtsutab ja silmi punnitab? Parem on vist peitu pugeda“ mõtleb kass ja siirdub kikivarvul tagumisse tuppa.

Selgub, et kass ei ole teps mitte ainult diivanil vedeledes oma päeva veetnud. Avastad oma uuelt vaibalt pleki. Nina sisse toppimata saad aru, et sind uksel tervitanud karvapall ei viitsinud oma paksu keret jälle liivakasti vedada.

Olenemata sellest kas sinu lemmikul on stress, igav või on ta lihtsalt kiuslik, pead vaiba puhtaks pesema.

Kõige olulisem on vaipade puhastusel meeles pidada, et plekid tuleb võimalikult kiiresti eemaldada, sest mida kauemaks need vaibale jäävad, seda sügavamale vedelikud imbuvad ja seda raskemini on neid pärast eemaldada.

Millega siis puhastada oma pehmet jalgealust, et see ebameeldivalt ei lõhnaks ja plekk alles ei jääks?

Uriini eemaldamiseks on kõige lihtsam ja odavaim abivahend äädikas. Kui lemmikloom on värskelt oma häda teinud, siis köögipaberiga kuivatades saad suurema koguse uriini kätte. Järgmiseks tee klaasi sisse 50% äädikalahus ning tupsuta pehme lapiga pleki kohta vaibal. Puhastuse käigus liigu alati suunaga pleki servast sissepoole, nii ei kanna sa mustust vaiba puhtale osale. Viimaseks pese määrdunud kohta vaibašampooniga, hiljem loputa korralikult ja kuivata.

Lemmiklooma kauplustes on müügil ka pihustatavad uriinilõhna neutraliseerijad. Kui lemmikloom endise järjekindlusega märgistab kodus vaipa, siis võib vaipa pritsida piirituse või äädikalahusega.

Teada on tõde, et kui kass on kodus välja valinud märgistamiseks ühe koha, siis jonni ta ei jäta. Kui iga õhtu ei soovi ebameeldiva uriiniplekiga vaibal võidelda ja äädikalahuseid kokku segada, peaksid välja selgitama, miks ja mille eest kiisu sind karistab.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044