Porivaip ja toolimatt päästavad põrandakatte

Väga paljudes kontorites on põrandal PVC-materjal, mis pärast paigaldust tavaliselt kaetakse kaitsevahaga. Igapäevase kasutamise käigus vahakiht kulub ja põrandaid tuleb regulaarselt uuesti vahatada. See töö aga maksab päris palju. Seetõttu tasub mõelda, kuidas oma põrandat paremini kaitsta. Kõige rohkem vajavad kaitet kaks kohta: ukseesised pinnad ja põrand toolirataste all.

Ukseesised pinnad

Porivaipade müüjad on aastatega suutnud ära teha suure selgitustöö ja õnneks on enamikus kontorites nüüdseks porivaibad olemas. Tavaliselt on need aga siiski vaid välisukse juures ja pahatihti ka siis ainult üks väike vaibakene.

Tegelikult peaks välisukse juures olema vaibaga kaetud selline pind, et inimene saaks vaibal kokku kuus sammu astuda. Just nii on porivaibast kõige rohkem kasu. Lisaks võiks paar vaipa olla ka kontoris kõige intensiivsema liiklusega uste juures (tavaliselt on selleks juhataja ja raamatupidaja kabinetid).

Toolialused

Toolialused matid ei ole meie kontorites väga levinud. Seetõttu on tavapärane vaatepilt see, et tooli all on põrandakattel inetud mustad ringid. Mõni toolialune on nii kulunud, et seda ei saa enam isegi vahatamisega taastada.

Toolialused matid on suhteliselt odavad (kui võrrelda uue põrandakattega) ning kindlasti tuleb need panna iga tooli alla. Matte paigaldades tasub jälgida nende aluspinda – parketile ja PVC-le on mõeldud siledad matid, vaipkattele aga väikeste nagadega matid. Need nagad hoiavad mati vaiba küljes kinni ega lase sel paigast nihkuda.

Toolialused ja ukseesised põrandamatit tagavad, et kontoripõrand näeb aastaid hea välja. Ainsa hooldusena tuleks põrandat vaid regulaarselt kaitsevahatada. Kui kaitsematte ei kasutata, tuleb varsti hakata mõtlema põrandakatte vahetamisele. See aga on kokkuvõtteks kindlasti kallim kui toolimatid osta ja regulaarselt porivaipasid vahetada.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044