Kuidas lihtsalt ja tõhusalt WC-potti puhastada?

Meie kodud on täis baktereid ja silmaga nähtamatut mustust. Iga päev elame nende kollidega külg külje kõrval. Sisimas teame, et nad on olemas, aga kui palju tähelepanu pöörame neile kodu ühes kõige enam kasutatud kohas WC-s?

Telereklaamidest on kõigile tuttavad sinise pluusiga part, allveelaeva pardal tegutsev roheline koletis ja mitmevärvilised tabletid. Üks üritab WC-potti endale mugavat elukeskkonda luua, teine aga pühib selle sekunditega minema.

WC-pott on üks mustemaid kohti kodus, ometi kasutame seda iga päev väga mitu korda. Kuidas pesta ja hooldada WC-potti nii, et roheline koletis meie tervise ja heaolu kallale ei kipuks?

Alustuseks vajad lappi, mille oled perenaiseliku vilumusega kokku voltinud, nii et töö käigus saad mugavalt ja kiirelt lapi puhtad küljed välja keerata. Esimesena tuleb puhastada veepaak ja edasi liikuda suunaga ülevalt alla. Kui prill-laua ja veepaagi vahelisse kitsasse vahesse hästi ligi ei pääse, eemalda parema tulemuse saavutamiseks prillaud koos WC-poti kaanega. Puhasta lapiga ka poti välisküljed. Prill-laua alumisele küljele koguneb kõige rohkem uriiniplekke. Kui selle puhastamata jätad, tekib sellele ebameeldiv lõhn. Puhastamiseks kasuta seebivett või lahjat puhastusvahendit. Pärast puhastust kuivata pind puhta lapiga.

Kõige viimasena pestakse WC-poti sisemine osa. Veepiirile tekib ajapikku katlakivirant. Selle eemaldamiseks kasuta tavalist majapidamisäädikat. Poti servaaluseid on kõige lihtsam pesta pudeliharjaga, millega pääsed käsi määrimata kõigile õnarustele ligi.

Mitte kunagi ära kasuta WC-poti pesuks abrasiivsete osakestega pastasid, sest pikapeale kahjustavad need glasuuritud pinda. Juba ladestunud kivistised saab eemaldada happelise puhastusvahendiga. Hiljem loputa kõik pinnad korralikult puhta veega, vajadusel kuivata.

Pärast WC-poti puhastust jäta prill-laud ja potikaas mõneks ajaks üles. Nii kuivavad pinnad paremini. Lõpetuseks võid poti serva külge riputada kaubandusest saada olevad õhuvärskendid, mida leiab nii geeli kui ka tableti kujul.

WC-pott ei pea olema kodu kõige mustem koht. Kui rohelised koletised iga nädal seebivee ja harjaga alla loputad, ei pea nende kindluseid hiljem happe ja äädikaga poti serva alt lahti leotama.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044