Suvila ärkab talveunest

Lumi on lõpuks jäädavalt kadunud, puudel on pungad muutunud plahvatusohtlikult suureks ning vares veab pesaehituseks juba mitmendat nokatäit sammalt.On aeg minna suvilasse. Jõuad tuttavale hoovile, ütled esimesele kuldnokale tere ja avad ukse.

Millest alustada, et suvila oleks valmis oma pererahvast võõrustama?

Alustuseks ava aknad ja lase kevadsoojusel tube tuulutada. Kindlasti märkad akna vahel paari hingeheitnud kärbest, kellele ämblik on sooja teki ümber mässinud. Saada ämblik oma kohvritega aeda ja vahetage kohad- sina kolid sisse, tema välja. Küll sügisel saate üürimisvõimalustest edasi rääkida.  Seega esimest tööd pole vaja kaugelt otsida – aknad vajavad pesu. Kuigi linnatolm on kaugele selja taha jäänud, on tiibu sirutav tuul kandnud põldudelt ja aiast selgelt märgatava halli kihi aknaklaasidele ning küürimist vajavad lisaks klaasile ka raamid ja aknaplekid. Ära unusta ka aknavahedest oma karvase kaheksajalgse sõbra sisustus välja tõsta.

Vii välja kõik diivanikatted, vaibad ja padjad. Nüüd saad asuda tolmu võtma. Järjekord on ikka suunaga ülevalt alla ehk siis kõige pealt lambid, kapi pealne, kummut jne.

Kõige lõpuks vajab küürimist põrand. Tee põrandamopp kergelt niiskeks. Soovi korral saad kasutada lõhnastatud põrandapesuvahendeid. Kindlasti tõmba seinast eemale ka toolid ja diivanid, sest ma olen enam kui kindel, et aknavahel elaval üürilisel oli paar toanaabrit.

Kolm kõige pakilisemat tööd on tehtud- tubades värske õhk, aknast sissevoolavad päikesekiired kütavad toa soojaks ning põrand on valmis vastu võtma värskelt klopitud vaibad.

Esimese päeva kohta on see piisav pingutus, sest see koht on siiski puhkamiseks ja pealekauba oled linnakorteris rabanud ja küürinud ja triikinud terve talve.

On aeg süüdata esimene grill ja äratada suvila talveunest.

 

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044