Toiduainetööstuse argipäev – vahupidu iga õhtul

Käes on õhtu ja vabrikuhoones on terve ruum täis valget vahtu. Seda on nii seintel kui põrandatel. Võiks arvata et siin käivad ettevalmistused nädalavahetuse vahupeoks ja kohe – kohe tulevad nappides riietes tüdrukud keset seda vahumöllu tantsima. Kuid siiski mitte. Tegemist on toiduainetööstuse igaõhtuse koristamisega ehk vahupesuga.

Toiduainetööstuse suurimaks vaenlaseks on bakterid. Soojades tootmisruumides paljunevad nad uskumatult kiiresti. Kui selliseid ruume puhastada tavalise niiske mopiga, siis toimub tegelikult mopiga bakterite laialikandmine mööda ruumi. Moppi ei saa kunagi nii puhtaks et see oleks vajalikul määral bakterivaba.

Bakterite hävitamiseks ja ruumide desinfitseerimseks kasutataksegi nn. vahupesu.

Kuidad siis käib vahupesu?

Vahupesu koosneb kahest tähtsast etapist: Pesemine ja pindade neutraliseerimine.

Pesemine

Vaht on vajalik selleks, et puhastusaine ei valguks kohe pindadelt alla vaid saaks mõjuda. Vaht on tavaliselt leeliseline, mis hävitab baktereid. Vaht kantakse puhastavatele pindadele ja lastakse seista. Peale seda kui bakterid on hävinud, loputatakse leeliseline vaht rohke veega maha.

Pindade neutraliseerimine.

Neutraliseerimine on vajalik leeliselise vahu mõju lõpetamiseks puhastatud pindadele. Peale pesuvahu mahaloputamist kantakse peale uus kiht vahtu, mis on happeline. See lõpetab leeliselise vahu edasise mõju ja neutraliseerib puhastatavad pinnad. Juhul kui neutraliseerimist ei toimu, siis jäävad leeliselised jäägid pindadele ja keemiline reaksioon toimub edasi. See viib lõpuks pindade tugeva kahjustumiseni.

Mida tuleks eriti jälgida?

Selle töö tegemiseks on väga oluline kasutada kaitseriietust. Kuna tegemist on erinevate söövitavate ainetega (leelis ja hape) siis peab vahupesu teostama väga kvaliteetsetes vinüülkattega kaitseriietuses. Kasutada tuleb kindlasti ka hingamismaski sest leelise reageerimisel veega tekib tugevatoimeline gaas, mis võib kahjustada hingamisteid.

Vahupesu on kõige huvitavam, kuid ka kindlasti kõige keerulisem puhastustöö. See ei ole tavaline mopi ja tolmuimejaga kontori koristamine. Tegemist on erinevate ohtlike keemiliste ainete kasutamisega ja töötaja peab olema hästi instrueeritud ja ettevaatlik.

Uisapäisa tegutsemine vahupesul võib maksta töötaja tervise ja ebakvaliteetsele puhastamisele võib järgneda lausa rahvuslik toidu epideemia.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044