Ehitusjärgne suurpuhastus kontoris

Iga ehitus jõuab kord lõpule ning enne uute ruumide kasutusele võtmist tuleb need põhjalikult puhastada, et pinnad saavutaksid hea väljanägemise ja teeniksid oma eesmärki. Kõige mõistlikum on puhastus ette võtta enne mööbli sisse toomist.

ehitusjärgne suurpuhastus

Kõige rohkem kulub aega suurpuhastuseks siis, kui vahepuhastusi ei ole toimunud või on tehtud lohakalt. Selge on see, et kõige rohkem tekib ehituse käigus tolmu, mille eemaldamine erinevatelt pindadelt on aeganõudev. Hilisemaid puhastustöid kergendavad ka lihtsad tähelepanekud ehituse käigus, nagu näiteks:

 

  • Aknad võiks seest poolt kinni katta enne kui töid tulevad tegema näiteks maalrid. Hiljem värvipritsmete eemaldamine klaasilt kulutab mõtetult palju aega.
  • Põrandad võiks samuti katta papiga. See kaitseb põrandaid värviplekkide, pahtlipritsmete eest. Hiljem korjatakse papp pealt ära ning teostatakse tavapärane süvapesu põrandale.

Suurpuhastuse käigus puhastatakse kõik pinnad

Töödega alustatakse laest ja liigutakse põranda poole. Aknaklaasidelt eemaldatakse kogu ehitustolm, sinna sattunud värvi- ja krohvipritsmed, puhastatakse aknaraamid,- lauad,- plekid. Seintelt eemaldatakse kogu mustus õlilinadega. Sanitaarruumides pestakse ja desinfitseeritakse valamud, klosetid ja muu inventar. Põrandapinnad puhastatakse süvapesu käigus ja vastavalt põrandatüübile ning kliendi soovile teostatakse:

 

  • PVC ja linoleumpõrand- vahatamine
  • Parkettpõrand- õlitamine või lakkimine
  • Kivipõrand- kaitsevahatamine
  • Betoonpõrand- kisutamine, katmine porosooliga
  • Vaipkatete keemiline puhastus

Ehitusjärgne suurpuhastus on aega nõudev töö. Kõige suurem oht on eksida põranda puhastusel, kus ehitus- ja pahtlitolm on jonnakalt põranda küljes kinni. Tavalise mopiga pestes vahetad juba kümnendat korda vett, jõuad lävepakuni, kõik läigib. Viid ämbri ära, paned mopi kuivama ja tagasi kontorituppa minnes avastad, et põrand on kuivanud ja endiselt hall. See on ehitustolm, mida ilma süvapesu teostamata põrandapinnalt kätte ei saa. Sellisele põrandale vaha peale kandes, teed endale karuteene- kaanetad korralikult mustuse vaha alla kinni.

Selliste vigade vältimiseks võta korraks hoog maha ja mõtle, kas ikka tahad ja jaksad ehitusjärgset suurpuhastust oma jõududega teostada? Kontorit sa ise ei ehitanud, miks nüüd enne sissekolimist oma pead vaevata ja riskida pindade kahjustumisega.

Puhastusettevõtted teostavad ehitusjärgse suurpuhastuse vastavalt kliendi soovidele ja nõudmisetele, kasutades professionaalseid puhastusvahendeid ja õigeid töövõtteid. Nii saavad ruumid säravad, värsked ning on valmis vastu võtma töötajad, pakkudes terviklikku ja ohutut töökeskkonda.

Täpsema ülevaate ehitusjärgse puhastuse töövõtetest saad siit.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044