Aknapesu ei piirdu ainult klaaspinnaga

Lõpetasid just oma akende pesu ja vaatad uhkusega oma kätetööd. Päike särab läbi puhaste klaaside ja oled endaga ülimalt rahul. Siis aga langeb sinu pilk aknaraamidele ja sa ohkad pettunult – tundub et töö ei olegi veel lõppenud. Mille sa siis unustasid?

aknapesu

Pese kõigepealt aknaraamid

Akende pesemist soovitame alustada just raamidest. Kõigepealt kata aknalaud paberi või riidega, siis ei riku must pesuvesi aknalauda. Pesemiseks sobib hästi pehme puuvillane lapp, millega puhasta terve aknaraam. Raskesti eemalduvat plekki on vaja natukene leotada.

Lahtikäiva pakettakna puhul jäetakse tihti tähelepanuta avatava osa sisemine raam. Sinna kogunenud liiva saab lihtsalt kätte tolmuimejaga. Alles peale seda puhasta ka sealt niiske lapiga.

Aknaplekkide puhastamine ja pesemine

Aknaplekid puhastatakse siis kui raamid ja klaaspind on juba pestud. Kõige lihtsam on plekke pesta niiske pehme lapiga. Ei soovita kasutada sama aknapesurit ja pesuvett millega sa pesed klaase, sest pesuvesi läheb niimoodi ruttu mustaks.

Peale pesu tuleb aknaplekk kindlasti kuivatada kas paberi või kuiva pehme lapiga.

Aknalaudade pesemine

Aknalaua saad pesta kõige viimasena. Võta ära kaitseks pandud paber või riie ja puhasta niiske lapiga. Lapp ei tohiks olla liiga märg, sest siis jäävad veetriibud aknalauale.

Nüüd ongi töö lõpetatud ja võid olla õigusega rahul. Puhas ei ole vaid klaaspind, vaid ka kogu aken – raamid, aknalaud ja plekk.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044