Katlakivi- vaenlane vannitoas

Segisti on kaetud halli korraga, dushisõela aukudest on töövõimelised vaid pooled, kahhelpindadele trügivad tagasi jonnakad kuivanud plekid. Mis see on? Tegemist on ühe tülikama kutsumata külalisega meie vannitoas. See on katlakivi. Siseneb meie elamisse veevulinal aga ära enam minna ei taha.

vannituba

Miks tekivad vannituppa tülikad katlakivi plekid?

Õhtul hambapesu lõpetades paistab segisti täitsa särav ja puhas ( hea küll paar veepiiska pärlendab lambivalguses), aga hommikul ärgates on veetilkadest saanud hallid, kareda servaga ringikesed. Ja nii päevast päeva. Tegelikult põhjustab ebameeldivaid plekke vannitoas kare lupja sisaldav vesi, mis kuivamise käigus ladestub pinnale.

Millega asuda rünnakule?

Kummikindad on olemas, nuustik paistab päris töökorras aga kaupluste riiulid on lookas erinevatest puhastusvahenditest.

Kui sa ei taha oma koju keemiat, siis alustuseks proovi tavalise äädikaga.

  • Dushiotsik jäta äädikalahusega täidetud nõusse likku. Hiljem lõputa puhta külma veega
  • Segistile mässi ümber äädikas immutatud froteelapp. Pärast loputa puhta veega
  • Ülejäänud pindadele pihustage äädikat, laske mõjuda ning seejärel loputage.

Kes äädika vänget lõhna ei talu ja soovib kiiremat tulemust, võib leida endale sobiva toote poeriiulilt.

Poest saadaolevad vahendid

Poest ostetud puhastusvahendite puhul jälgige toote happelisust. Katlakivi eemaldamiseks peab toode olema happeline (PH<7). Pihustage või valage toode määrdunud pinnale, laske mõjuda, hõõruge pehme majapidamislapi või käsnaga, seejärel loputage hoolikalt külma puhta veega. Tegevust võib korrata kui pind ei saavutanud soovitud tulemuse.

Plekkide tekkimise vältimine

Ei katlakivile

Eelnevalt puhastatud peegel- ja klaaspinnad võib plekkide vältimiseks katta vahaga, mis juhib veepiisab pinnalt ära ning ei teki kuivamisrante. Et vältida katlakivi tekkimist oma vannitoas, tuleks iga kord märjaks saanud pinnad ära kuivatada.
Selge on see, et igapäevane vanni või dušinurga kuivatamine muutub tülikaks. Kes seda teha ei viitsi, peab hommikul leppima kuivanud plekkidega segistil või korraldama äkkrünnaku hallile kihile vannitoas vähemalt üks kord nädalas.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044