Kuidas hooldada betoonpõrandat?

Betoon on üks vanimaid ehitusmaterjale, mille leiutasid juba vanad roomlased üle 2000. aasta tagasi ning ilma milleta poleks Roomat sellisel kujul ehitatud ega niivõrd hästi säilinud. Sama kaua tuntakse ka betoonpõrandat, mis on tuntud oma tugevuse ja vastupidavuse poolest. Nii nagu iga teist põrandat, tuleb ka betoonpõrandat kaitsta ja hooldada.

Kaitsmata ja hooldamata betoonpõrand muutub ajapikku ebameeldivaks teguriks ettevõtte mikrokliimas ning on lihtsalt esteetiliselt ebameeldiv. Kuidas aga kaitsta ja hooldada betoonpõrandat ? Mis juhtub siis, kui puhastust ignoreerida?

Betoonpõranda igapäevane kuivpuhastus

Kõige lihtsam nõuanne – pühi põrandat regulaarselt. Igapäevane pühkimine aitab ära hoida mustuse kogunemist ja imbumist põrandasse. See on küll lihtne tegevus kuid tihti vaadatakse nendele reeglitele läbi sõrmede. Kui juba põrandapinnad suuremad, oleks mõistlik suurema tolmu ja mustuse kättesaamiseks kasutada tolmuimejat või spetsiaalset pühkimismasinat.

Betoonpõrandat pesemine

Näiteks tööstuslikel betoonpõrandatel sõltub põrandate pesemine eelkõige põranda koormusest ja viimistlusest. Väga poorsed põrandad vajavad tihedamat pesemist kui vähem poorsemad. Soovitatav oleks betoonpõrandaid pesta, kas igapäevaselt või kindel arv kordi nädalas või kuus. Siinkohal on oluline just koristusdistsipliin ning sellest kinni pidamine. Töödeldud betoonpõrandat võib pesta käsitsi või kombineeritud põrandapesumasinaga. Suurematel pindadel  me siiski käsitsi pesemist ei soovita, kuna käsitsi põranda pesemine võib muutud juba väga ajamahukaks tegevuseks.

Mis juhtub, kui põrandat ei hoolda ?

Juhtub see, et mustus hakkab ühe võimust võtma ning imbuma betoonpõranda pooridesse. Pooridesse imbub mustus peamiselt kahel põhjusel:

 

  • betoonpõrand on eelnevalt kaitsmata-töötlemata, mille tõttu on mustusel pooridesse lihtne pääseda.
  • igapäevase hoolduse pealt kokkuhoidmine, mis soodustab süvamustuse tekkimist ja imbumist betoonpõranda pooridesse.

Juba tekkinud süvamustust pooridest kerge vaevaga paraku kätte ei saa. Parem on viia selle tekkimine miinimumini.

Põrandahooldusmasin aitab süvamustusest vabaneda

Kui juba mustus on juba oma töö teinud, aitab süvamustuse eemaldada põrandahooldusmasin.  Tavaliselt saab parematel masinatel reguleerida harja survet põrandapinnale. Eriti määrdunud mustuse puhul tuleks tegevust korrata, soovitud tulemuse saavutamiseni.

Betoonpõranda kaitsmine

Betoonpõranda kaitsmine tuleks teha enne põranda kasutuselevõttu ja peale betoonpõranda hooldust. Põranda kaitsmiseks soovitame kasutada kisu või porosooli.

  • Kisu on üks levinumaid aineid betoonpõranda kaitsmiseks. Kisu täidab pinna poorid ning ei jäta põrandale nähtavat kihti. Peale kisutamist ei jää põrand libe. Kui betoonpõrand on väga poorne võib kisutamist korrata ning kanda peale ka teine kiht.
  • Porosol on oma omadustelt sama toimega ning kantakse põrandale. Porosol jätab põrandale  kergelt läikiva kihi ning ei lase mustusel põrandasse imbuda.

Õigesti hooldatud ning kaitstud betoonpõrand aitab ruumides hoida head mikrokliimat ning ka  selle põranda puhastamisel kuluvat aega, raha ja närve. Sinu töötajad on tänulikud, kindlasti ka paremas meeleolus, kui nende jalgealune on meeldivalt puhas.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044