Ka kivipõrand vajab regulaarset süvapesu

Kõige rohkem kohtame kivipõrandaid kaubanduskeskustes, müügisalongides, fuajeedes.

Kivipõrandad on tugevad, pikaealised, kergesti hooldatavad ja kulumiskindlad. Ekslikult võib jääda mulje, et peale igapäevast tavapesu, ei vaja kivipõrand regulaarset süvapesu. Kindlasti olete näinud tavapärast hallikast plaadist kauplusepõrandat, mille sees on heledad triibud ja laigud. See näitab ära tegeliku põranda värvi – nende kohtade pealt on põrand puhas. Lisaks tasub vaadata vuugivahesid seinte ääres – kui need erinevad ülejäänud põranda vuugivahedest siis on aeg põrandale tellida süvapesu

Kui kivipind on glasuurimata, immutamata või vahatamata, imendub igapäevane jalanõudega sissekantav mustus kivi pooridesse, muutes pikapeale kivipinna mustaks.
Siinkohal ei süvamustuse tekkimise vastu tavaline põrandapesu ja tavaline pesuvahend. Samuti ei ole kasu sellest, kui pesuvahendit üle doseerida – liigselt doseeritud pesuvesi jätab põrandale kleepuva kihi mis hakkab usinasti mustust enda külge koguma ja põrand saab õige pea hallika väljanägemise.

Millal teha süvapesu ja põranda kaitsmine?

Kivipõranda süvapesu tuleks teha kohe pärast ehitustööde lõppu. Süvapesu käigus põrand leotatakse ja pestakse süvapesumasinaga. Hiljem kogutakse imuriga must vesi kokku. Vuugiharjaga puhastatakse kõik vuugid. Kivipõranda süvapesu ja vuugivahede puhastust soovitame teha vähemalt üks kord aastas, suurema koormuse korral ka tihedamalt. See lihtsustab igapäevase koristuse tööd ja põranda pesule ei kulu enam liigselt aega. Samuti säilitab põrand oma algupärase väljanägemise ja esteetilisuse.

Pärast süvapesu tuleb kivipõrand kaitsta vahendiga, mis vähendab ja takistab mustuse tekkimist põrandale.

Põranda kaitsmiseks on erinevaid variante:

 

  • Vahatamine
  • Tolmutõkke vahendiga katmine

Vahaga saab kaitsta glasuurimata kivipõrandaid. Vaha imendub pooridesse ja moodustab  kivi pinnale nähtamatu kihi, mis tõrjub vett ja mustust.

Kivipõrandate katmine kivikaitsevahenditega ei muuda põranda välimust, küll aga muudab need kulumiskindlamaks, tugevakas ja lihtsamini hooldavaks.

Nii nagu kõikide puhastustöödega siis ka plaatpõrandate puhul on väga oluline regulaarne hooldus. Tavapärane igapäevane mopiga pesu on väga vajalik kuid ärge unustage ka põranda süvapuhastust. See hoiab Teie põranda pikka aega ilusa.

Kommenteerimine on suletud.