Kuidas puhastada ja hooldada keraamiliste plaatidega põrandat?

Käesolevas postituses jagan mõned soovitused keraamiliste plaatidega kaetud põranda puhastamiseks ja hooldamiseks:

keraamiline põrand

Pühkimine

Mustus haakub kergelt keraamilise plaadi pinnale, eriti tekstuuriga pinnale. Regulaarne pühkimine kaotab ja eemaldab aga enamiku mustusest.

Põrandamatid

Kasuta uksematte, et mustus kaugemale tubadesse ei jõuaks ning klopi neid sageli. See vähendab mustuse hulka, mis võiks koguneda sinu keraamiliste plaatidega põrandale javähendab viimistletud pinna kulumist.

Keraamilise plaadi mopiga puhastamine

Keraamiliste plaatidega põrandad peavad olema niiskuskindlad ning nende puhul tuleks kasutada tootja soovitusi plaatide puhastamiseks. Tugevama pinnaga plaatide puhul võib puhastada määrdunud kohta käsna või puhta lapiga, kasutades eelpool soovitatud juhiseid puhastamiseks.

Keraamilise plaadi süvapuhastus

Tekstuuriga plaatide puhul võib olla nõutav kerge puhastamine pehme harja või spetsiaalse põrandapesu masinaga. Pärast pehme pesuvahendiga puhastamist, loputa põhjalikult puhta sooja veega, et eemaldada võimalikud jäägid. Vajadusel pühi plaati kuiva rätikuga, et eemaldada mistahes tehiskatte tekkimist.

Pehme vee puhul oleks hea kasutada universaalset puhastit. Kasuta seda oma põranda puhul ja lase mõjuda 3-5 minutit. Seejärel pühi kergelt käsnaga ja loputa põhjalikult.

Puhastustooted on saadaval kohalikes toidu- või ehituspoodides ning neid saab kasutada tekkinud seebivahu, heitvee jääkide ja hallitusplekkide eemaldamiseks keraamiliselt plaadilt. Järgi kindlasti toote juhiseid, et see sobiks just sinu keraamilise plaadi tüübile. Pärast puhastamist, loputa põhjalikult ning kuivata särava välimuse saamiseks.

Mida kindlasti teha ja mida mitte

  • Puhasta plekid nii kiiresti kui võimalik, et plaatidevaheline täidis ei määrduks.
  • Ära kasuta terasvilla, küürimispulbreid või muid abrasiivaineid, mis võivad kriimustada keraamilise plaadi viimistlust.
  • Pea meeles, et kuigi keraamiline plaat on väga vastupidav, pole see siiski purunematu ja võib praguneda äärmusliku jõu puhul.
  • Ära kasuta valgendit või ammoniaaki sisaldavaid puhastusvahendeid- need tooted võivad eemaldada värvi sinu põrandaplaatide täidiselt, kui kasutad neid liiga sageli.
  • Võta kasutusele vajalikud ettevaatusabinõud raskete objektide liigutamisel keraamiliste plaatidega põrandal.
  • Kata mööbel ja lauajalad sobivate kaitsmetega, et kaitsta oma põrandat kriimustuste eest.

Pea meeles, et kui plaadi parandamine on vajalik, võib asendustoode olla kergelt erineva värvuse või tekstuuriga originaalist, kuid aja jooksul ja kasutamisega seoses sulandub see siiski ülejäänud plaatidega.

Regulaarne hooldus ja korrastamine aitab sinu keraamiliste plaatidega põrandal aastaid oma parima välimuse säilitada.

 

Kommenteerimine on suletud.