Nõuandeid laminaatpõranda puhastamiseks

Laminaatpõrand on uskumatult vastupidav,
kuid nagu mistahes põrand, nõuab see oma ilu säilitamiseks sobivat hooldust. Rakendades sobivat hooldust oma laminaatpõrandale, annab see kasu veel aastateks sinu kodus. Allpool mõned juhised, kuidas hoida oma laminaatpõrandaid parima välimuse juures:

 

Pühkimine ja mopi kasutamine:

Mustus ja tolm on abrasiivsed ained ja kinnituvad laminaatpinnale ning muudavad selle laminaatpõranda puhastaminepinna palju tuhmimaks. Seda asjaolu saab vältida regulaarse harjamisega, tolmu pühkimisega mopi abil või mustuse ja prügi eemaldamisel tolmuimejaga. Nii harja kui tolmuimejaga saab ühtviisi vajaliku koristustöö tehtud. Tolmuimeja lisaseadmed on kasulikud tolmu ja mustuse kättesaamiseks vaiba servast ja laudade vahelt.

Aeg-ajalt võiks laminaatpõrandat pühkida ka niiske lapiga. Kuid ole ettevaatlik, sest laminaatpõranda kokkupuutumisel liigse veega hakkab see paisuma. Pärast mopi kasutamist, kuivata põrand puhta riidega.

Uste sissekäikude ette uksemattide asetamine on samuti hea mõte, et koguda liigne mustus ja niiskus sinna, enne tuppa sisenemist.

Mida kindlasti tuleb teha ja mida mitte:

 

  • Kasutage mööbliesemete all libisemis- ja põrandakaitsmeid, et vältida võimalikke kriimustusi laminaatpõrandal.
  • Ärge kasutage seebil põhinevaid pesuaineid
  • Tõstke raskeid mööbliesemeid, mitte ärge lohistage ega tõmmake neid mööda põrandat, et vältida taas võimalikke kriimustusi.
  • Ära kasuta abrasiivseid puhasteid, terasvilla ega küürimispulbrit.
  • Kasutage vaibatükke raskete mööbliesemete all, kui soovite neid liigutada laminaatpõrandal.
  • Ära ujuta oma laminaatpõrandat vee või puhastusvahendiga üle.
  • Kasuta plekkide puhastamisel ja aeg-ajalt lõplikku puhastust teostades tootja soovitatud tooteid.
  • Ära püüa oma laminaatpõrandat viimistleda või liivapaberiga hõõruda. Viska see mõte kohe peast.

Parandus

Kuigi pole hea mõte laminaatpõrandat torkida teravate esemetega või kõndida kõrgete kontsadega üle selle põranda, on hea teada, et võimalikud tooted parandustöödeks on olemas. Laminaadi asendamisel võib lõpptulemus jääda pisut erinevat värvi ning tekstuurilt võib põrand päris palju muutuda võrreldes esialgse laminaadi paigaldusega. Aja ja kasutuse abil sobitub asenduspõrand siiski sinu ülejäänud põrandaga.

Sobiva hoolduse ja regulaarse korrastuse abil pakub laminaatpõrand sulle su kodus mitmeteks aastateks ilu, soojust ja vastupidavust.

 

Kommenteerimine on suletud.