Põrandalapp ei ole ainus koristusvahend

Kooliajast on ilmselt kõigile meelde jäänud mälupilt kooli koristajatädist, kes vahetunni ajal koridoris lappi liigutas. Tavalise veneaegse harja otsa oli tõmmatud vana pluus või maika ja sellega pesti põrandaid. Tsingitud plekkämbris loksus tumemust vesi ja sellesama vee sees pesti nii põranda – kui ka tolmulappi. Need olid vahendid mis koristajal sellel ajal kasutada oli. Tänaseks on õnneks olukord totaalselt muutunud ja tänapäevaste vahenditega on koristamine palju kiirem ja efektiivsem.

Millised koristusvahendid on kindlasti vajalikud?

Koristuskäru

Koristusvahendite ostmisel peaks alustama kõigepealt koristuskärust. Neid on suuremaid ja väiksemaid. Valik tuleks langetada vastavalt sellele, kui suurt pinda on vaja koristada. Väiksemate pindade puhul piisab sellisest kärust kuhu mahub vaid üks ämber. Suuremate pindade puhul peaks olema vähemalt kahe ämbri võimalus. Kindlasti soovitan sellele kärule muretseda mopipress. See lihtsustab mopi kuivatamist liigsest veest peale loputamist. Suuremate pindade korral võiks kärul olla ka prügikoti võimalus. Siis ei pea eraldi prügikotti käe otsas kaasa vedama. Kärul peab samuti olema paar riiulit, kus erinevaid puhastusvahendeid hoida.

Puhastusvahendid.

Puhastusvahenditest tasub kindalsti muretseda üldpuhastusvahend (neutraalne PH 7,5 või nõrgalt aluseline PH 9,5) sanitaarruumide puhastusaine (neutraalne PH 7,5 või nõrgalt happeline PH 5,5), klaasipuhastusvahend ja põrandapesuvahend. Nende vahenditega saab teostada enamuse pindade puhastamise. Vajadusel võib lisada veel erinevaid spetsiifilisemaid aineid. (roostevabale pinnale, vaipadele, mööblile jne).

Puhastuslapid.

Tänapäeval kasutatakse tavapäraselt mikrokiudlappe. Soovitav on neid osta erinevate värvidega. Siis on koristajal hea lihtne erinevatel pindadel kasutada erineva tooniga lappi. Vastasel juhul võib juhtuda, et ühe ja sama lapiga puhastatakse nii köögilauda kui ka WC seina. Lisaks on kindlasti vaja eraldi klaasilappi. Koristajale tuleks kindlasti selgeks õpetada lapi voltimise metoodika, siis saab ühe lapiga puhastada võimalikult palju.

Põrandamopid.

Mopi peaks valima vastavalt sellele, milline on Teie koristatav põrand. On eraldi mopid nii turvapõrandale, kui tavalisele PVC-le. Küsige kindlasti müüjalt moppi, vastavalt oma põranda materjalile.

Tolmuimeja

Kindlasti peaks olema tolmuimeja. Paljudel on arusaam, et kui  kontoris ei ole vaipkatet, siis saab hakkama vaid moppidega. Siiski on aegajalt vaja ka tolmuimejat. Tolmuimejaga saab suurema prahi kokku tõmmata ja siis on juba lihtsam ja kiirem mopiga niiskepesu teostada.

Need vahendid olekski enamvähem kõik, mis on korraliku koristuse teostamiseks esialgu vaja. Erinevatele pindadele on olemas veel erinevaid puhastusvahendeid, kuid neid saab alati hiljem juurde muretseda kui tekib vajadus.

Edukat koristamist.

Kommenteerimine on suletud.