Mida teha kohviplekiga vaibal?

Ikka juhtub, et kellelgi loksub kohvitassist natukene kohvi põrandale. Kui põrandaks on PVC või parkett on asi lihtne – niiske puhta mopiga üle tõmmata ja probleem on lahendatud.
Kuidas toimida aga siis kui põrandal on vaipkate?

Kõige tähtsam, värske pleki eemaldamise juures, on  kiirus. Mida kauem plekk vaibal on seda raskem on seda seal eemaldada. Esmalt kasutage nt paberkäterätte, et suurem vedelik vaibast kätte saada.

Peale seda saab hakata plekki juba pesuvahendiga töötlema. Kuna pleki eemaldamine tuleks teostada võimalikult kiiresti, siis pole tavaliselt ka aega kauplusesse spetsiaalse plekieemaldaja järgi joosta. Lihtne ja käepärane vahend on Fairy pesulahus. (lahjendatud veega 1:1). Kandke lahus plekile ja laske mõnda aega seista (ca 10-15 minutit). Seejärel koguge vedelik taas paberkäterätikuga (vms hästiimavast materjalist lapiga)

Kindlasti ei tohiks vaipa kõvasti hõõruda – sellega hõõrute kohvi vaiba külge kinni. Hõõruda tasub ettevaatllikult ja õrnalt.Korrake antud protseduuri paar korda. Viimaseks toiminguks on loputamine veega – valage vesi vaibale ja kuivatage taas paberkäterätikuga.

Kui plekk siiski täielikult ei eemaldunud, siis soovitame esimesel võimalusel pöörduda puhastusfirma poole, kelle oskused võivad päästa sinu vaiba halvimast.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044