Kui tihti peaks keemilist märgpesu kontorivaibale tegema?

Kui kasutate kontoris vaipkatet, siis kindlasti peaks vähemalt kord aastas üle vaatama tema hoolduse. Igapäevane koristamine tolmuimejaga eemaldab küll prahi ja tolmu vaiba pealmisest kihist, kuid mustus ladestub sügavamale vaiba sisse ja see on vaja eemaldada keemilise pesuga.

Millal vaip vajab puhastamist?

Kõige lihtsam on keemilise puhastamise vajadusest aru saada niimoodi, et võrdlete vaiba tooni ukse all ja seinte ääres. Kuna vaipkatte kasutamise kõige intensiivsem koht on uste juures, siis on annab selle koha võrdlemine hea pildi vaiba olukorrast.

Kui nendel kohtadel on juba kerge toonide erinevus, siis on tekkinud kindel vajadus vaipkatte keemilise märgpesu järele.

Juhul kui vaipkattele on tekkinud plekid (mahaläinud kohvi, vein vms.) siis tuleks võimalikult kiiresti reageerida ja tellida puhastus. Muidu parkub plekk vaiba sisse ja selle puhastamine hiljem on keeruline.

Puhastusettevõtted teostavad enamasti vaiba keemilist märgpesu. Kasutatakse ka kuivpesu, kuid see ei ole väga levinud. Pesu peaks tegema kindlasti tervele vaibale, ka siis kui tegelikult on vaibal tekkinud plekid vaid mõne koha peale. Juhul kui teostada pesu vaid nende kohtade peale, siis sealt läheb vaip puhtamaks ka üldiselt ja nii tekivad vaiba sisse nö. puhtad laigud.

Kui kaua vaip kuivab?

Palju küsitakse seda, et kas vaip jääb peale pesu väga märjaks. Üldjuhul jääb vaip vaid kergelt niiskeks ja kui pesu teostada õhtul peale kontoritöötajate lahkumist, siis võib kindel olla, et järgmiseks hommikuks on vaip juba kuivanud ja saab alustada tööpäevaga.

Loomulikult kui puudub korralik ventilatsioon ja ruumid on külmad, siis võib kuivamisele rohkem aega kuluda.

Kokkuvõtteks

Vaiba pesuvajadust võib võrrelda meeste ülikonnaga – igapäevast puhastust teostatakse vaibal tolmuimejaga ja ülikonnal riidepuhastusrulliga, eemaldades lahtise mustuse ja tolmu. Kui sellest jääb juba väheseks siis tuleb tellida keemiline pesu.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044