Akende pesu- iga aastane vältimatu toiming

Vähemalt kord aastas seisame silmitsi olukorraga, kus tänavatelt lendlev mustus, vihmasadu ja kevadine õietolm, ei lase meil nautida läbi klaasi paistvat vaadet. Aknad vajavad samuti hooldamist ja pesu nagu põrandad ja vaipkatted. Regulaarne akende pesemine aitab kaasa nende säilimisele ja heale välja nägemisele, kuna sinna jäänud ja paakunud mustus vajab suuremat pindade töötlemist ning võib kaasa tuua aknapinna kahjustuse.

Aknaid on soovitatav pesta vähemalt kaks korda aastas- kevadel ja sügisel. Olenevalt asukohast võib pesemissagedus ka erineda, näiteks teeäärseid aknaid tuleb kindlasti pesta sagedamini.

Milline on sobilik ilm akende pesuks?

Akende pesu tasuks ette võtta jahedal, pilvisel ja tuulevaiksel päeval, sest tuul ja päike kuivatavad aknapinna liiga ruttu ning jälgi on hiljem raske eemaldada.

Millised on tööks vajalikud abivahendid?

Aknakuivataja- üks korralik aknakuivataja peab olema pehme kummiga. Võimalusel tuleks valida selline, millel saab kummi vahetada, et selle kulumisel mitte osta tervet uut tarvikut. Kuivati valimisel pidage silmas, et see ei oleks laiem kui kõige kitsam aken. Akna kuivatamiseks ei sobi vanad ajalehed, kuna trükivärv jätab aknad tuhmiks.

Aknapesuvedelik- kaubanduses on saadaval vahendeid, mille koostisesse kuuluvad nõrgad happed, pindaktiivsed ained ja lahustid. Kodustes tingimustes saab ka ise sobiva pesuvahendi kokku segada.

Klaasipesur-  tavaliselt plüüskangast. Juurde peaks valima ka sobiva aluse, mille külge pesur kinnitada. Kui pesurit ei ole, saab hakkama ka tavalise pesukäsnaga või käterätikuga. Vanad, kulud ja narmendavad kangatükid, lapid ei sobi aknapesuks, kuna ajavad ebemeid.

Aknapesu töövõtete järjekord.

Pesuga tuleb alustada aknaraamidest. Tolmu eemaldamiseks võib kasutada harjakest või pehmet lappi. Suuremad plekid saab kätte pesukäsnaga, vajadusel lisades pesuainet. Kui aknaraamil ilutseb remondijärgne värviplekk, eemalda see žiletiga.

Aknaklaaside pesemist alustatakse välimistest klaasidest ning silmas tuleks pidada ka seda, et pesta tuleb väikeste pindade kaupa. Et liigne vesi ja pesulahus ei satuks aknalauale, kata see eelnevalt paberi või lappidega.

Kõige olulisim on akna kuivatamine. Alustada tuleks ülemisest nurgast suunaga ülevalt alla. Meelde peaks jätma , et iga kord kui oled jõudnud kuivatajaga alla välja siis enne uuele „ringile“ minekut kuivata kaabitsa kumm. Selleks sobivad vanad käterätikud, lapid. Siinkohal ei soovitaks köögipaberit, mis jätab ebemeid.

Lõpetuseks tuleb kuivatada aknaraamid. Selleks sobib väga hästi mikorkiudlapp, mis ei jäta triipe.

Akende pesu võib nimetada ehk kõige tüütumaks tegevuseks, ent kui aknad on pestud , on kontoris või kodus palju parem olla.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044