“5 nõuannet kui valida kontorisse vaipkatet”

Tänapäeval ei tähenda vaipkate kontori põrandal enam veneaegset mistrat, millega kaeti nii põrandaid kui seinu. Erinevate vaipade valik meie kaubandusvõrgus on suur ja valimine võib tunduda esmapilgul keeruline.

Pakun siinpool välja mõningad mõtted, millele tasuks tähelepanu pöörata, kui on plaanis paigaldada vaipkate.

 

  1. Vaiba karv – Kontorisse ei soovitaks pikakarvalist vaipa – seda on igapäevaselt väga raske puhastada ja sealt tolmu ja mustust kätte saada. Kui valite seda tüüpi vaiba, siis kindlasti peaks vaatama üle ka oma tolmuimeja võimsuse ja vajadusel ostma parema töövahendi.
  2. Vaiba värvus – siin tuleks eraldada kas tumedad või heledamad toonid. Tumedamad vaibad on kindlasti sisekujundajatele hea sisustuselement, kuid igapäevaselt on nende pealt kõik väiksemad prahitükid jne. ilusti näha. Selle puhastamisega läheb koristajal kindlasti rohkem aega, kui heleda tooniga vaibal.
  3. Vaiba paigaldus väheste liitekohtadega – Kui vähegi võimalik siis laske vaip paigaldada nii, et oleks võimalikult vähe liitekohti. Selline koht ei jää vaiba puhul küll iseenesest niipalju näha kui PVC puhul, kuid hilisemas vaiba puhastamises on see olulisel kohal. Sellisest liitekohast kipub vaiba pesemiseks kasutatav vesi imbuma vaiba alla ja sealt on seda keeruline kätte saada.
  4. Vaiba liimimine – Kindlasti liimige põrandale kinni kogu vaipkate. Kasutatakse ka nö. äärte liimimist, kus vaiba ääred liimitakse ja suurem osa vaipkattest jääb põrandaltlahti. Kindlasti on selliselt vaiba paigaldamine odavam, kuid hilisema puhastuse/ keemilise pesu puhul hakkab vaib liikuma ja nö. rullima. Siis on juba keeruline seda vaipkatet nii sirgeks saada, et tal oleks veel kaubanduslik väljanägemine.
  5. Igapäevasel kasutamisel peaks jälgima et toolide alla oleks vaipa kaitsvad plastikmatid. Vastasel juhul läheb vaip kiiresti mustaks just jalakohtade juurest ja samuti tekib inetu toolirataste poolt kulutatud ring.
Vaipkate kontoris on tõeliselt kodune ja mugav. Kui hooldate vaipa regulaarselt, sis on selle väljanägemine ilus ka aastate pärast.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data05/virt15591/domeenid/www.spsgrupp.ee/htdocs/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044